Zespół Szkolno-Przedszkolny Im.Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

Zbiórka darów dla Ukrainy

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy.

        W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Szkolny Klub Wolontariuszy ogłosił zbiórkę „Darów dla uchodźców z Ukrainy”. Można było podarować najpotrzebniejsze rzeczy: środki czystości, środki higieniczne, jedzenie ( o długiej dacie przydatności ), środki do dezynfekcji, bandaże, środki higieny osobistej dla kobiet, pampersy dla dzieci, konserwy, materace dmuchane, wodę mineralną, papier toaletowy, mokre chustki, a także nowe koce, poduszki, kołdry, ręczniki i pościel.

W akcję, jak zawsze, zaangażowała się cała społeczność szkolna, która hojnie obdarowała będących w potrzebie Ukraińców.

Zebrane dary zostały przekazane:

  • Centrum Kultury, skąd wyruszyły do zaprzyjaźnionych członków Teatru Woskresienie i ich rodzin we Lwowie;
  • Stowarzyszeniu „Ukraina – Wałbrzych”, które dostarczyło je na granicę polsko-ukraińską dla tych, którzy nie z własnego wyboru, musieli uciekać z rodzinnej Ukrainy przed wojną.

Wszystkim ofiarodawcom – uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu  i pracownikom szkoły –  serdecznie dziękujemy za dar serca i liczymy na dalsze zaangażowanie w wspieraniu uchodźców, którzy znaleźli schronienie  w Jedlinie – Zdroju.

Sporządziła:

Magdalena Wędzik – koordynator SKW

 

Comments are closed.
Skip to content