Zespół Szkolno-Przedszkolny Im.Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

Tydzień życzliwości i Tolerancji

W dniach 21-25 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Tolerancji. Był to czas wyjątkowy, pełen uśmiechów i miłych słów. 
21 listopada na szkolnych korytarzach dominował w strojach kolor niebieski i żółty. Wybraliśmy Króla i Królową Życzliwości w poszczególnych klasach. Na zajęciach wychowawcy przeprowadzili pogadanki i dyskusje na temat życzliwości i tolerancji, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Uczniowie przygotowali plakaty zawierające cytaty z dobrym słowem, przysłowiami o dobroci           i życzliwości, wykonali żółte słoneczka – symbol życzliwości. Najmłodsi uczniowie stworzyli „Drzewo życzliwości i tolerancji”.
W tegorocznym Tygodniu Życzliwości i Tolerancji udało się wywołać wiele pozytywnych emocji. Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.
J.Mucha
Comments are closed.
Skip to content