Zespół Szkolno-Przedszkolny Im.Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

WITAMY W NASZEJ SZKOLE

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

9 marca 2023r. odbył się „Dzień Otwarty”. Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów,  którzy wraz z rodzicami,  ochoczo przybyli na spotkanie. Rodzice oraz ich pociechy mogli przekonać się , że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Nasi goście zostali przywitani przez Pana Dyrektora Roberta Hulewicza, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz członków Małego Samorządu Szkolnego.

Po krótkim wystąpieniu Dyrektora Szkoły rozpoczęły się zajęcia w salach, gdzie nauczyciele zorganizowali różne, ciekawe zadania.

Na początku dzieci udały się do sali komputerowej, gdzie Pani Violetta Mikłas pokazała jak można poprzez zabawę uczyć się kodowania. Każde dziecko na swoim stanowisku pracy, przy laptopie, indywidualnie mogło wykonać zadanie.  Wychowawca oddziału przedszkolnego – Pani Maja Drapich poprowadziła dla naszych gości zajęcia sensoryczne. Następnie przyszli uczniowie mogli porysować na tablicy interaktywnej, pobawić się na magicznym dywanie. Kolejną atrakcją były zajęcia z języka angielskiego, gdzie dzieci śpiewały, tańczyły przy muzyce, powtarzały nazwy kolorów. Na zakończenie „podróży” po szkole, nasi goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie każde dziecko, pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego, mogło sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Bardzo się ucieszyliśmy z wizyty naszych przyszłych, potencjalnych uczniów. Mamy nadzieję, że wszystkim podobało się w naszej szkole i że spotkamy się 1 września 2023roku!

 

Previous

Next

Comments are closed.
Skip to content