Zespół Szkolno-Przedszkolny Im.Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej

Wielki Post to szczególny czas, odkrywający przed nami tajemnice męki, śmierci      i zmartwychwstania Pana Jezusa. Z tej właśnie okazji  uczniowie klas siódmych, pod kierunkiem p. Magdaleny Wędzik i ks. Mateusza Grabonia, zaprezentowali w Wielką Środę, całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka  w Jedlinie – Zdroju, Misterium Męki Pańskiej.

Było to wzruszające przedstawienie, przeplatane wspaniałymi pieśniami pasyjnymi, które wprowadziło wszystkich zebranych w wyjątkowy nastrój i czas przygotowania do wydarzeń Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy. Zaprezentowane w Misterium sceny biblijne pozwoliły zgromadzonym przenieść się   w atmosferę tamtego czasu: Wieczernika, Ogrodu Getsemani, procesu, męki, śmierci    i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Była to wspaniała okazja do refleksji nie tylko nad Męką Pańską, ale również nad rolą krzyża w naszym życiu.  Zaangażowanie aktorów sprawiło, że wszyscy z wielkim wzruszeniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili ich trud gromkimi brawami.

Po uroczystościach w szkole, uczniowie, tradycyjnie już, zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej licznie zebranym w kościele parafialnym rodzicom i mieszkańcom Jedliny – Zdroju.

Sporządziła – M. Wędzik

Comments are closed.
Skip to content