Zespół Szkolno-Przedszkolny Im.Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

DZIEŃ DZIECKA W ZSP

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2022r w ZSP obchodzony był Dzień Dziecka. Dzieci z oddziałów „0” i I- III brały udział w zabawach przygotowanych przez animatorów we współpracy z Centrum Kultury w Jedlinie- Zdroju. Zabawy odbyły się na świeżym powietrzu na boisku wielofunkcyjnym przed budynkiem Zespołu przy ul. Jana Pawła II, 5. Oprócz zabaw przy muzyce, baniek mydlanych, gier zespołowych, był to również Edukacyjny dzień dziecka. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wyposażony jest ambulans Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni przybliżyli najmłodszym na czym polega ich praca, w jaki sposób ratują ludzkie życie, demonstrowali jak prawidłowo zachować się  w przypadku nieszczęśliwych wypadków i w sytuacjach zagrożenia dla życia. Pokazowo używany był sygnał dźwiękowy ambulansu co stanowiło dla najmłodszych największą atrakcję.

Starsi uczniowie z oddziałów IV-VIII rywalizowali na boisku „orlik” na kompleksie sportowym w Jedlinie przy ul. Kłodzkiej. Razem z wychowawcami dzieci brały udział w rozgrywkach w kwadranta zaciekle rywalizując. Po podsumowaniu wyników Pani Dyrektor wręczyła klasom dyplomy, dziękując za sportową rywalizację.

Comments are closed.
Skip to content